admision camp

Download Top News - Alarmi i Interpol për ‘Panterat rozë’/ Zbulohet rrjeti i hajdutëve të argjendarive - admision camp


Do not forget to stay faithful. Download songs on this site !!!
Title Top News - Alarmi i Interpol për ‘Panterat rozë’/ Zbulohet rrjeti i hajdutëve të argjendarive
Duration 01:54
Size 2.61 MB
Audio mp3, 44100 Hz, stereo, s16p, 128 kb/s
Source YouTube
About Top News - Alarmi i Interpol për ‘Panterat rozë’/ Zbulohet rrjeti i hajdutëve të argjendarive Get (01:54) of As a consequence of constantly offering no cost provider to every audio lover, the Tubidy Website has overgrowing attractiveness everywhere you go in the globe. Many of us throughout many nations around the world are using the Tubidy Internet site for their enjoyment objective. What exactly is the reason for Tubidy keeps redirecting? As being the Tubidy Web site does not host any of its amusement information and facts, it is going to redirect the person on the hyperlink in which the precise video clip or songs might be streamed or viewed without cost.

If a pop-up ad appears, close the ad and then click the button again


“Panterat Rozë” ishte nofka që iu vu nga INTERPOL një rrjeti ndërkombëtar hajdutësh që vidhnin argjendari dhe ora. Ky rrjet kishte rreth 200 anëtarë dhe ndihmës (plus edhe shumë bashkëpunëtorë të tjerë), dhe gati të gjithë vinin nga Ballkani perëndimor.
Ky grup ishte autor i disa prej vjedhjeve më të mëdha dhe më të guximshme të argjendarive dhe gurëve të çmuar të të gjitha kohërave, dhe zhvillonte aktivitetin e tij në disa shtete dhe në disa kontinente. Sipas burimeve të ndryshme, ky grup ishte përgjegjës për vjedhjen e më shumë se 350 milionë eurove në ar dhe diamante.
Kishte dyshime se disa nga grabitjet e kryera nga ky grup mund të ishin porositur nga persona të tretë në shtete të pasura të Evropës. Shumë nga anëtarët e grupit flisinin disa gjuhë të huaja, mbanin me vete disa pasaporta të rreme. Ata kishin përvojë e stërvitje ushatarake, dhe disa prej tyre kishin një të kaluar të dhunshme që nga koha e luftërave në Jugosllavi.
Sipas një personi që kishte lidhje me këtë rrjet, një nga arsyet e angazhimit të disa personave në aktivitet kriminal ishin inati dhe hakmarrja. Duket se Panterat Rozë ishin më tepër një rrjet, sesa një grup i mirëfilltë i krimit të organizuar, pa krerë apo udhëheqje të përcaktuar qartë. Sipas një personi që e njihte mirë këtë rrjet, “struktura organizative e Panterave i ngjasonte një oktapodi”. Brenda grupit kishte edhe persona më të rëndësishëm se pjesa tjetër, dhe që mund të konsiderohen si hajdutë ‘mjeshtra’, por nuk është se ata ushtronin ndonjë autoritet apo kontroll mbi anëtarët e tjerë të rrjetit kriminal.
Vjedhjet zhvilloheshin zakonisht nga celula që ndodheshin që më parë në shtetin ku do të zhvillohej grabitja, apo në vendet fqinje. Sidoqoftë, grabitësit shpesh ktheheshin në vendin e tyre në Malin e Zi (shumica e tyre në Cetinje), ose në Serbi (veçanërisht në qytetin e Nishit), ku qëndronin ‘në pritje’ deri sa të vinte koha për vjedhjen tjetër. Duket se shumë prej tyre kishin kontakte dhe apartamente në Itali.
INTERPOL ndërmori një operacion të madh kundër këtij grupi dhe kjo e dëmtoi rëndë këtë rrjet hajdutësh, por ka të dhëna se disa nga anëtarët mund të jenë akoma duke zhvilluar aktivitetin e tyre.

Pamje : AFP

Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar.

Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/

Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV
Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK
For more content from click HERE: top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs
Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U
Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH
#Hajdute#Argjendari#TopChannel


Download song Download Top News - Alarmi i Interpol për ‘Panterat rozë’/ Zbulohet rrjeti i hajdutëve të argjendarive - admision camp van sy nuutste enkelsnitte gratis by Download Songs. Koop ook oorspronklike musiek op iTunes om sy werk te ondersteun of gebruik I-Ring / RBT Download Top News - Alarmi i Interpol për ‘Panterat rozë’/ Zbulohet rrjeti i hajdutëve të argjendarive - admision camp . Moenie vergeet om die liedjie te deel nie. Dankie!